top of page

Hakkımızda

Adsız tasarım (25).png

Relocalist 2014 Temmuz ayında relokasyon sektöründe profesyonelliği ve iş etiğini merkezine alan bir şirket olarak İstanbul’da kuruldu. Yeni kurulmuş bir şirket olmasına karşın Relocalist, Türk piyasasına hızlı bir giriş yaparak rakipleri ve potansiyel çözüm ortaklarıyla çeşitli toplantılar gerçekleştirmiştir. Bu toplantıların öncelikli amacı, siz müşterilerimize en iyi hizmeti sağlama konusunda alternatif yollar üretebilmektir.

Bizimle Tanışın

Uzmanlık Alanlarımız

Ev Bulma ve Konaklama

Şirketimiz, müşterimizin zevkine uygun daireleri bulma konusunda iyi bir uzmanlığa sahiptir. Geniş bir portföye sahip tanınmış gayrimenkul danışmanlık firmalarıyla anlaşmalar sağlamaktayız. Bu portföylerin yanında Expat’ların yaşamayı tercih edecekleri yerlerde şirketimizin kendi portföyünü de müşterilerimize sunabilmekteyiz. Ayrıca İstanbul’da yatırım amaçlı ev ya da ofis satın almayı düşünen müşterilerimize de tavsiyeler verebilmekteyiz.

Oturma & Çalışma İzinleri

Bu izinler Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de çalışmak isteyen her birey için büyük önem arz etmektedir. Günden güne yeni yasalar çıkmakta olduğundan bu izinler konusunda uzmanlaşmış olan şirketler dahi çıkan hangi maddelerin önceki yasadan farklı olduğunu ya da hangi maddelerin iptal edildiğini belirlemeye çalışırken kaybolabilmektedir. Öte yandan 2014 itibariyle devlet kurumlarındaki değişikliklerle birlikte izinlerin alınmasındaki süreç de tamamen değişmiştir.

İhtiyaca Göre Hizmetler

Relocalist, müşterilerine oturma, konaklama ve gerekli yasal evrak temini hizmetlerinin yanında ön bilgilendirmeye ve ihtiyaca yönelik ekstra hizmetler de sunmaktadır. Bu hizmetler Taşınma & Depolama, Mobilya Tedariği, Sigorta, Güvenlik, Okul Arama, Kültürel Oryantasyon, Banka Hesabı Açma, Türk Ehliyeti Alma, Concierge Hizmetleri, Özel Ders/Kurs, Evcil Hayvan Relokasyonu ve Veterinerlik Hizmetleri gibi alanları kapsamaktadır.

Şirket Profili

Misyon

Türkiye’ye yerleşecek yabancı yerleşimcilere profesyonel relokasyon hizmetleri sunup, stratejik çözüm ortakları ile koordineli olarak orijin ülke ile Türkiye arasındaki kültürel, siyasi ve sosyolojik farklılıklardan kaynaklanacak sorunları en aza indirmektir. Amacımız müşterilerimizin günlük ve iş/kurumsal hayatlarında en üst düzeyde memnuniyet duymalarına yardımcı olmaktır.

Vizyon

Türkiye’de operasyonları olan her uluslararası şirketin ülkeleri üzerinde uzmanlaşıp her birindeki yabancı çalışanlarına aynı kalitede hizmet sunmaktır. Benim ülkem sizin, sizinki benimdir felsefesini tam anlamıyla yansıtmaktır.

Yönetim Profili

Hakan Mehmet Maltepe Relocalist‘in kurucusu olarak İstanbul Özel Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etmiş, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını yapmıştır. 2009 yılında Türk ve Amerikalı Üniversite Öğrencilerinin Yeniden Cep Telefonu Alma Faktörlerini inceleyen tezini tamamlamıştır. Hakan, profesyonel kariyerinde HSBC’nin İstanbul’daki Genel Müdürlüğü’nde 6 yıl boyunca Dış Ticaret Departmanı’nda İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmıştır.

bottom of page