Relocalist | Hakkımızda
948
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-948,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive
 

Hakkımızda

Relocalist 2014 Temmuz ayında relokasyon sektöründe profesyonelliği ve iş etiğini merkezine alan bir şirket olarak İstanbul’da kuruldu. Yeni kurulmuş bir şirket olmasına karşın Relocalist, Türk piyasasına hızlı bir giriş yaparak rakipleri ve potansiyel çözüm ortaklarıyla çeşitli toplantılar gerçekleştirmiştir. Bu toplantıların öncelikli amacı, siz müşterilerimize en iyi hizmeti sağlama konusunda alternatif yollar üretebilmektir.

KALİTELİ HİZMET0%
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ0%
UYGUN FİYAT0%
hakanfoto

HAKAN MEHMET MALTEPE

Relocalist markasının kurucusu olarak Hakan Mehmet Maltepe ’01 Alman Lisesi, ’06 Koç Üniversitesi İşletme Lisans ve ’10 Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi Tezli Yüksek Lisans mezunudur. 2007-2013 yılları arasında HSBC’de Dış Ticaret Satış ve Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında kendi şirketini kurmuştur. 2015 Kasım ayından beri de Business Network International üyesi olmuş 2016 Eylül ayından itibaren de Direktörlük görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda BV Sport, Zamst ve Veinoplus’ın Türkiye Distribütörü’nün bayisi olarak faaliyet göstermekte ve profesyonel spor kulüplerine ve amatör sporculara patentli tekstil ürünleri ve ev tipi fizyoterapi cihazları satışını gerçekleştirmektedir.

MERT SAKALLIOĞLU

Relocalist markasında relocation expert ve Keller Willams Realty’de gayrimenkul danışmanı olan Mert Sakallıoğlu ’01 Alman Lisesi, ’05 Tufts Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler Lisans mezunudur. 2005-2012 yılları arasında kendi girişimi olan perakende gıda markası Schiller-Chiemsee master franchise çatısı altında 7 dükkanda faaliyet göstermiştir. 2012-2014 yılları arasında Ravouna 1906 markasında yönetici ortak ve de danışman olarak görev yapmıştır. 2014-2016 yılları arasında adidas markasının A’dan Z’ye tüm koşu etkinliklerini düzelemiştir. Aynı zamanda BV Sport, Zamst ve Veinoplus’ın Türkiye Distribütörü’nün bayisi olarak faaliyet göstermekte ve profesyonel spor kulüplerine ve amatör sporculara patentli tekstil ürünleri ve ev tipi fizyoterapi cihazları satışını gerçekleştirmektedir.

514600

ŞİRKET PROFİLİ

MİSYON

Türkiye’ye yerleşecek yabancı yerleşimcilere profesyonel relokasyon hizmetleri sunup, stratejik çözüm ortakları ile koordineli olarak orijin ülke ile Türkiye arasındaki kültürel, siyasi ve sosyolojik farklılıklardan kaynaklanacak sorunları en aza indirmektir. Amacımız müşterilerimizin günlük ve iş/kurumsal hayatlarında en üst düzeyde memnuniyet duymalarına yardımcı olmaktır.

VİZYON

Türkiye’de operasyonları olan her uluslararası şirketin ülkeleri üzerinde uzmanlaşıp her birindeki yabancı çalışanlarına aynı kalitede hizmet sunmaktır. Benim ülkem sizin, sizinki benimdir felsefesini tam anlamıyla yansıtmaktır.

YÖNETİM PROFİLİ

Hakan Mehmet Maltepe Relocalist‘in kurucusu olarak İstanbul Özel Alman Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde devam etmiş, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını yapmıştır. 2009 yılında Türk ve Amerikalı Üniversite Öğrencilerinin Yeniden Cep Telefonu Alma Faktörlerini inceleyen tezini tamamlamıştır. Hakan, profesyonel kariyerinde HSBC’nin İstanbul’daki Genel Müdürlüğü’nde 6 yıl boyunca Dış Ticaret Departmanı’nda İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışmıştır.

*EURA’ya 2017 İTİBARİYLE Full Member Olduk.

UZMANLIK ALANLARIMIZ

EV BULMA VE KONAKLAMA

Şirketimiz, müşterimizin zevkine uygun daireleri bulma konusunda iyi bir uzmanlığa sahiptir. Geniş bir portföye sahip tanınmış gayrimenkul danışmanlık firmalarıyla anlaşmalar sağlamaktayız. Bu portföylerin yanında Expat’ların yaşamayı tercih edecekleri yerlerde şirketimizin kendi portföyünü de müşterilerimize sunabilmekteyiz. Ayrıca İstanbul’da yatırım amaçlı ev ya da ofis satın almayı düşünen müşterilerimize de tavsiyeler verebilmekteyiz.

OTURMA & ÇALIŞMA İZİNLERİ

Bu izinler Türk vatandaşı olmayan ve Türkiye’de çalışmak isteyen her birey için büyük önem arz etmektedir. Günden güne yeni yasalar çıkmakta olduğundan bu izinler konusunda uzmanlaşmış olan şirketler dahi çıkan hangi maddelerin önceki yasadan farklı olduğunu ya da hangi maddelerin iptal edildiğini belirlemeye çalışırken kaybolabilmektedir. Öte yandan 2014 itibariyle devlet kurumlarındaki değişikliklerle birlikte izinlerin alınmasındaki süreç de tamamen değişmiştir.

İHTİYACA GÖRE DİĞER HİZMETLER

Relocalist, müşterilerine oturma, konaklama ve gerekli yasal evrak temini hizmetlerinin yanında ön bilgilendirmeye ve ihtiyaca yönelik ekstra hizmetler de sunmaktadır. Bu hizmetler Taşınma & Depolama, Mobilya Tedariği, Sigorta, Güvenlik, Okul Arama, Kültürel Oryantasyon, Banka Hesabı Açma, Türk Ehliyeti Alma, Concierge Hizmetleri, Özel Ders/Kurs, Evcil Hayvan Relokasyonu ve Veterinerlik Hizmetleri gibi alanları kapsamaktadır.

Yabancı bir şirket çalışanımızın kiralik ev arayışı sürecinde bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve özverili çalışma için Li&Fung olarak size çok teşekkür ederiz. Sonuç odaklı davranışınız, sunmuş olduğunuz alternatifler sayesinde ev bulma sürecimizin istenen şekilde sonuçlandığını paylaşmak isteriz. Sizi ve firmanızı tavsiye edebileceğimiz partnerlerimizdan biri olarak tanıdıklarımıza referans vermekten mutluluk duyarız…

Relocalist’i ve şirketin kurucusu ve genel müdürü Hakan Maltepe’yi Türkiye’ye/İstanbul’a taşınıp bu ülkede iş yapmayı düşünen tüm İngiliz işletmelerine şiddetle tavsiye ederim. İster hizmet ister sanayi sektörlerinde faaliyet gösteriyor olun, Relocalist ihracat için sarf edeceğiniz çabayı kolaylaştırıp bu geçiş sürecinde sizi memnun edecektir. Eğer kalıcı ya da geçici konaklama ihtiyacınız varsa, bir banka hesabı açıp sigorta yaptırmak istiyorsanız, oturacağınız bir ev, güzel yemek yiyeceğiniz bir restoran ya da konforlu bir gece geçireceğiniz bir otel arıyorsanız Relocalist size yardımcı olacaktır. Relocalist, mükemmel kontak ağı ile tanıtımınızı yapıp Türkiye’deki iş hayatınızı kolaylaştırabilir. Benim şirketim Türk şirketlerini bireysel ya da gruplar halinde iş için en iyi İngilizce’yi kullanmak için eğitiyor ve bu bağlamda Relocalist bana eşsiz hizmetler sundu. Türkiye’de bir banka hesabı açmamı sağlayan Relocalist başka şeylerin yanında, aynı zamanda bana iyi kalitede ama rekabetçi bir fiyatla kalacağım bir otel ayarlayıp gurme restoran önerileri yaptı. Kendi tecrübeme dayanarak Hakan Maltepe’nin ve Relocalist’in sağlamış olduğu hizmetleri mutlak güvenilirlikte bulduğumu söylemeliyim. Gecikmeden Relocalist ve Hakan Maltepe ile iletişime geçin. (İngilizce referans metninden tercüme edilmilştir)

Ben Tayland’da yaşıyordum ve İstanbul’a taşındım. Bu benim için büyük bir değişim ve zorlu bir süreçti. Daha sonra şirketim tarafından önerilen Hakan Mehmet ile tanıştım. Hakan İstanbul’un tüm bölgelerine hakim olup tarzınıza ve durumunuza göre nerede yaşayabileceğiniz konusunda size tavsiyeler verebilir. O çok becerikli ve sabırlı olup seçiminizi yaptığınızda yeni bir daireyi şekillendirmek için size sahip olduğu geniş ağıyla profesyonel elektrikçiler, boyacılar vb. kişileri sağlayabilir. Hakan güvenilir, dürüst ve özverili birisi. Onu gerçek anlamda tavsiye ediyorum. (İngilizce referans metninden tercüme edilmilştir)

Relocalist ile çok sıkışık bir dönemde kimsenin müdahale etmeye yanaşmadığı bir sorunumuzu kısa bir sürede çözüme kavuşturduk. İlk etapta endişelerimiz vardı ancak işi belirttiği zaman diliminde başarı ile tamamladı. 3 ayda çıkması planlanan yabancı ikamet işlemini 1 aydan daha kısa bir süre içerisinde sonuçlandırdık ve ikamet kartımızı teslim aldık. Hızlı ve güvenilir iş anlayışından dolayı Hakan Bey ve ekibine teşekkür ederiz.

Türkiye’ye geldim çünkü artık buraya yerleşmek istediğime karar verdim. Bu düşüncemle ilgili olarak bir firmanın bana yardımcı olmasını istiyordum. Çalışma İzni’ne ihtiyacım vardı ve bunun için birçok dokümanın hazırlanması gerekiyordu.

Hakan’ın firması bununla ilgili her şeyi yoluna koymama yardımcı oldu. O çok sabırlı ve her durumda neyin nasıl yönetileceğini çok iyi biliyor. Türkiye dışındayken bile beni yönlendirdi ve kendimi güvende hissettirdi. Buradaki kariyerime o olmadan başlayamazdım. Ayrıca buradaki planlarımı gerçekleştiremezdim.

Hakan Maltepe’yi ve Relocalist’i şiddetle tavsiye ediyorum! Hayal kırıklığına uğramayacaksınız! Onun engin tecrübesinin de en iyi tavsiye olduğunu düşünüyorum. (İngilizce referans metninden tercüme edilmilştir)

Relocalist’i ve tabii ki Hakan Maltepe’yi tüm çalışma partnerlerime gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Şirketimizin yabancı personeli için gerekli çalışma iznini bizi hiç yormadan sabırla ve titizlikle kısa süre içerisinde çözüme ulaştırdı. İlk işimizde hiç tereddüte yer bırakmadan çalışacağımız diğer işlere olumlu ve sürekli bakmamızı sağladı. Kocaman bir teşekkür başta Hakan Bey’e ve ekibine.

Şirketimizde çalıştırmak üzere anlaştığımız yabancı personelimizin oturma ve çalışma izinlerinin alınması konusundaki karışık ve zorlu engeli, Relocalist ile işbirliği yaparak sorunsuz ve çok hızlı bir şekilde çözdük. Her sorun ve sorumuza, samimi ve dürüst yaklaşımlarıyla çözüm üretebilen Hakan Bey’e çok teşekkür ederiz. Konu ile ilgili desteğe ihtiyacı olan herkese Hakan Bey ile tanışmadan karar vermemelerini öneririz.

As Li & Fung, we would like to thank you so much due to your interest and hard work during the home finding process for an Expat employee working in our company. This home finding process ended up with the anticipated result thanks to your results-oriented behaviour and provision of various alternatives at desired locations. We will be happy to recommend you and your company as one of our partners to our acquaintances. (translated from Turkish testimonial)

– Li & Fung Human Resources

I highly recommend Relocalist, and Hakan Maltepe, the company’s founder and principal, to all UK businesses seeking to move to, or trade in, Istanbul and Turkey. Whether your business is in manufacturing or provides services, Relocalist will make your exporting effort so much easier and more rewarding. Relocalist can help you if: you need permanent or temporary accommodation; or you want to set up a bank account or insurance; or find a flat, a hotel, or a restaurant. With their excellent network of contacts, they can make introductions, and facilitate your business life in Turkey. My company trains Turkish corporates (individually and in groups) to use the best English for business and Relocalist has given me invaluable services. Relocalist has helped me set up a bank account in Istanbul as well as finding me a hotel and recommending restaurants, among other things. From my own first-hand experience I have found the services provided by Hakan Maltepe and Relocalist to be totally trustworthy. So, contact Hakan Maltepe at Relocalist without delay.

– Nick Keith, Director, Best Business English

I was leaving in Thailand and moved to Istanbul, it was a big change and challenging, then I have met Hakan Mehmet recommended by my work. Hakan knows well all the area of Istanbul and will be able to recommend you which area to live depends your style and situation. He is very dedicated and patient, as well when you have made your choice he is very resourceful, has a large network of professional electrician, painters.. that can help you to make your new apartment your home. Hakan is someone trustful, honest and dedicated, I really recommend him.

– Carmen Neyra, Senior Manager in Product Development and Design in Fashion Apparel in Li & Fung

We have resolved a problem, that no other company was willing to intervene, with Relocalist in a short time. We had some concerns in the initial stage but he successfully accomplished the task within the pre-specified time interval. We completed the residence permit approval transaction, that is expected to be gathered in 3 months, shorter than 1 month and received our Residence Card. We thank to Mr. Hakan Maltepe and his team due to his prompt and trustworthy business approach. (translated from Turkish testimonial)

– H.I.S. TRAVEL

I came to Turkey because I decided to settle down here. I was looking for a company which would be able to help me with my idea. I needed a work permission and to get it we need to manage a lot of documents.

Hakan’s company helped me to handle this everything. He is so patient and knows well how to manage everything in that case. I even could count on him during my time abroad. I am aware that without him İ could not start my career here and go forward with my plans.

I highly recommend Hakan Maltepe and Relocalist! You will not be disappointed! His rich experience is also the best recommendation.

– Marcin Jedrych, International Eurosun Preschools

I can recommend Relocalist and Hakan Maltepe to all of my colleagues with inner peace. He accomplished one of our foreign staff’s required work permit transaction very smoothly, patiently and with utmost care in a short period of time. In our first cooperation, he succeeded in making us look forward to other businesses positively and sustainably. Big thanks to Mr. Hakan in the first place and his team. (translated from Turkish testimonial)

– Selin Yalcin, Ricoh Turkey General Affairs Specialist

We had a difficult path with our expat’s residence and work permit. However thanks to our collaboration with Relocalist we solved these issues very fast and without difficulties. Hakan quickly and honestly answered questions and solved our problems. We thank him for that. Anybody who needs assistance regarding these matters should not decide before they meet Hakan. (translated for Turkish testimonial)

– Muazzez Ipar Demirtas, AvciArchitects Office Administrator